Su Deposu Temizliği

Su Deposu Temizliği ve depolanan su nasıl temizlenir? Bir konut su deposu, evinizin etrafında her türlü işi yapan suyu tutar ve temiz kaldığından emin olmak önemlidir. Aksi halde, tankta bakteri, yosun ve diğer kirler birikebilir ve su kaynağınıza girebilir. Neyse ki, Körfez temizlik firmaları tarafından tank temizlik işi profesyonel materyallerle birkaç kolay adımda yapılabilmektedir.

Su Deposunu Hazırlamak

İlk önce, su depolama tankınızı boşaltın. Herhangi bir kirlenmeyi etkili bir şekilde temizlemek için tankta mümkün olduğunca az su olması gerekir. Sahip olduğunuz tankın türüne bağlı olarak, bir dalgıç karter pompası kullanmanız veya tankın valfini, suyu bir yere yatıracak olan bir hortuma bağlamanız gerekebilir. Hortumu, su girişinin erozyona veya su basmasına neden olmayacağı bir yere yerleştirdiğinizden emin olun. Su tankınızdan kalan suyu boşaltıldıktan sonra, temizlemeye başlama zamanı gelmiştir.

Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?

Dört litre sıcak suyu bir parça ev tipi çamaşır suyuyla karıştırın ve tankın içini ovalamak için kullanın. Fırçalamak için kullandığınız aletler, tankın boyutuna ve pozisyonuna bağlı olacaktır. Gebze, Gölcük ve İzmit civarındaki temizlik hizmeti yürüten depo temizlik şirketleri; sert kıllı bir fırça veya ayarlanabilir saplı bir paspas kullanarak tecrübeli personeli ile temizlik işini yürütmektedir. Elektrikli yıkayıcılar, tankın yanlarında büyümüş olabilecek herhangi bir bakteri, silt veya yosun türünü ortadan kaldırmak için bir başka harika alettir.

Seyreltilmiş çamaşır suyu karışımı çalışmazsa, yaklaşık iki saat boyunca inatçı kirecin üzerine kabartma tozu bırakabilir, ardından bir sünger ve sıcak su ile ovarak temizleyebilirsiniz.

Su Deposu Temizliği
Su Deposu Temizliği

Temizlikte Dikkat Edilmesi Gereken Yerler

Bakterilerin fark edilmeden büyümek için yer alacağı köşelere ve çatlaklara dikkat edin. Eğer yapabiliyorsanız, temizlemesi zor noktalara erişmek için diş fırçası gibi daha küçük bir aletler kullanabilirsiniz. Herhangi bir bakteri büyümesin karşı tankın tam temizlendiğinden emin olduğunuzda, kirli ovma suyunun tanktan boşaltın. Boruları yıkayın. Su borularınız da bakterilere ev sahipliği yapabilir.

Su Deposu Temizliği Sonrası Adımlar

Son temizlik adımı olarak, temizlik karışımınızın bir kısmını su depolama tankına dökün ve pompanızı evinizin veya iş yerinizin borularında çalıştırmak için kullanın. Musluklarınızdan çıkan su, temizleme solüsyonundan arındırılmış olana kadar sıcak su ile arındırmaya devam edin.

Daha sonra, tankı iyice durulayın ve tamamen kurulayın. Bu son boşaltma sırasında tankı mümkün olduğunca kuru hale getirmek önemlidir. Deponuzu tamamen valf ile boşaltmakta sorun yaşıyorsanız, mümkün olduğu kadar çok su emmek için bir kova, havlu, büyük sünger veya el tipi vakum kullanabilirsiniz. Tankınızdaki suyunun ve borularınızdan geçen suyun, temizlik solüsyonundan arta kalan herhangi bir çamaşır suyu veya klor içermediğinden emin olmak için, yerel donanım mağazalarından veya bir internet sitesinden bazı test şeritleri satın alarak kontrolleri yapabilirsiniz.

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Banaz Temizlik kocaeli depo temizlik işlerinde yanınızda. Yukarıdaki işlemerden sonra, test için suya daldırmak için şeritlerdeki talimatları izleyin. Klor veya patojen izleri olmadığını ve yeni temizlenen su tankınızı tekrar doldurabileceğinizden emin olmalısınız.

Ortalama bir su depolama tankı yılda yaklaşık bir kez temizlenmelidir. Darıca, Derince bölgelerinde her yıl düzenli olarak temizlenen depolar için temizlik hizmeti veren firmalar kullanılmaktadır. Bununla birlikte, eğer tankınız doğrudan güneş ışığına maruz kalırsa, alg ve bakteri büyümesi daha eğilimlidir. Her üç ile altı ayda bir, daha sık temizlemek gerekecektir.