Kocaeli Otel ve Pansiyon Temizliği

Kocaeli otel ve pansiyon temizliği için temizlik şirketi arıyorsanız Banaz Temizlik tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak hizmetleri sunmaktadır. Bu işi yıllardır yaptığımızdan dolayı tecrübemiz, kaliteli personelimiz ve kaliteli temizlik malzemelerimizle otel ve pansiyon temizliği konusunda en iyi hizmeti hiç şüphesiz bizden alacaksınız.

Kocaeli Otel ve Pansiyon Temizliği Neden Önemlidir?

Özellikle son on yıllık süreçte; ülkemize gelen Arap, Rus ve İngiliz turistlerin sayısının artmasıyla beraber otellerin doluluk oranları da buna paralel olarak artmıştır. Kocaeli; gezilip görülmesi gereken yerler bakımından oldukça zengindir. Kocaeli; tarihi müzeler, doğal güzellikler ve diğer tarihi yerler bakımından turistlerin sürekli olarak ilgisini çekmektedir. Yeni kültürler tanımak amacıyla Kocaeli’ye gelen yerli veya yabancı turistler; gezileri sırasında çoğunlukla otelde kalmayı tercih etmektedir.

Bu yüzden, her yeni dönemde Kocaeli’de açılan otel sayısı artmaktadır. Bu sebepten dolayı; Kocaeli’de otellerin doluluk oranı artmakta ve dolayısıyla otellerin temizliğinin ivedilikle ve titizlikle yapılması gerekmektedir. Oda değişim saatlerinin kısa olmasının sebebi de budur.

Otel ve Pansiyon Temizliği Nasıl Yapılır?

Banaz Temizlik olarak; Kocaeli otel ve pansiyon temizliği hizmeti verirken; oda değişim saatlerini göz önünde bulundurmak zorundayız. Otel, oda temizliği nasıl yapılır?

  • Öncelikle, odadaki nevresim takımı, çarşaf ve yastıklar beyaz hijyen poşetlerine alınır, oda numarasıyla beraber paketlendikten sonra alınıp, yatakların mevsime uygun olarak yaz veya kışa göre ayarlanması yapılır.
  • Yataklarda bulunan sıvı akıntılarının temizlenmesi için, vakum ve buhar makineleri kullanılır. Bu sayede, yataklar, bir sonraki müşteriye huzurlu ve rahat bir şekilde dinleneceği yeni nevresim takımları açılarak sunulur.
  • Oda temizligi Ardından, yorgan ve battaniyeler değiştirilir.
  • Tuvaletler başta olmak üzere mini bar ve kumanda gibi eşyalar özel hijyen malzemeleri kullanılarak temizlenir. Bu sayede, bu araçların hepsi müşteriye yepyeniymiş gibi sunulur.
  • Tüm bunların yanında kapılar başta olmak ve sandalye ve masalar açılarak havalandırma yapılır.
  • Müşteriye hijyenik bir ortam yaratmak için banyo donanımları temizliği yapıldıktan sonra ön banko, lobi, toplantı salonu, dinlenme salonu ve yemekhane gibi yerlerin yüzeyleri ortalama sekiz saatte bir olmak üzere temizlenir.

Kocaeli Otel ve Pansiyon Temizliği Kocaeli Otel ve Pansiyon Temizliği

Ayrıca, tüm bu işlemleri yapacak olan personelimiz, Sağlık Bakanlığı tarafından oteller için tebliğ edilen standartlarda yapmaktadır. Banaz Temizlik olarak, Kocaeli’deki otellerin ihtiyaçlarına uygun olan hizmetlerimizle faaliyet göstermekteyiz. Sağlık Bakanlığı, TSE ve TUROB tarafından yayınlanan tebliğe göre uygun olan çalışma ruhsatlarına sahip olan personelimiz ve otelcilik meslek lisesi mezunu kat hizmetleri yatak yapma gibi yetkin temizlik çalışanlarımızla siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

Otel Temizlik Hizmetleri

Otel Genel Temizliği: Otelde yoğun bir insan sirkülasyonu yaşandığı için hem temizlik hem de hijyen problemi yaşanmaktadır. Özellikle, otellere dünyanın dört bir yanından insan gelmesinden dolayı salgın hastalıklarla mücadele etme adına mutlaka dezenfeksiyon yoluyla hijyen işlemleri yapılmalıdır. Hizmetimizin ardından
bir otel odası kaç dakikada temizlenir sorusuna artık ihtiyaç duymayacaksınız.

Otel Periyodik Temizliği: Bu temizlik, müşterilerin otelden ayrılmasının hemen ardından yapılır. ingilizce oda temizligi Yarı zamanlı temizlik personelleri sayesinde otel sahiplerine zamandan tasarruf sağlanır. Oda değişimleri yoğunluktan dolayı, kısa zaman dilimlerinde yapıldığı için periyodik temizliğin ivedilikle yapılması gerekmektedir.

Otel Koltuk Yıkama: Koltukları sadece silmek yeterli değildir. Çünkü, koltukların yüzeyindeki kir ve tozların alınmasının dışında, koltuk silmenin herhangi bir faydası yoktur. Koltuk içerisinde yer alan miteler, ancak antibakteriyel ürünler kullanılarak temizlenmektedir. Bu hizmetlerin dışında Kocaeli Temizlik Şirketleri Banaz temizlik olarak oteller için; otel yatak yıkama, otel halıfleks yıkama, inşaat veya tadilat sonrası otel temizliği,
yurt temizliği, merdiven temizliği gibi temizlik hizmetlerimiz bulunmaktadır.