Kocaeli Okul Temizliği

Kocaeli okul temizliği yasal mevzuarlara hakim ve uygun hizmet kalitesiyle verilmekte olup hijyenik materyallerle yürütülmektedir. Banaz Temizlik olarak; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yaşam alanı olan okulların hijyenik ve tertemiz olması için profesyonel ekibimiz ve kaliteli ekipmanlarımızla birlikte sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz.

Okul; çocuklarımızın eğitim almaları için gittikleri eğitim yuvalarıdır. Okulların hijyenik ve temiz olmaları kesinlikle şarttır. Okullar; çocukların kalabalık bir şekilde bir arada olmalarından dolayı sürekli olarak mikrobun bulunabileceği ortamlardır. Bu yüzden, okul temizliğine gereken önem gösterilmezse çocukların sağlığı tehlikeye girecektir. Bu yüzden, okul temizliğinin dikkatli ve titiz bir biçimde yapılması gerekmektedir.

Okul temizliği; kesinlikle bir ekip işidir. Bir görevlinin tek başına okulda arzulanan temizliği ve hijyeni sağlaması mümkün değildir. Bu yüzden, Kocaeli okul temizliği yapan temizlik şirketleri seçerken özen göstermek gereklidir.

Okul Temizliği Nedir?

Okul temizliği denilince akla sadece sınıf temizliği gelse de okullar, sınıflardan ibaret değildir. Sınıfların dışında koridorlar, öğretmen ve yönetim odaları, laboratuvarlar, okul bahçesi ve en önemlisi okul tuvaletleri düzenli olarak temizlenmelidir. Çünkü, bu kalabalık ortamlar birkaç gün temizlenmediğinde çok ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Bu sağlık sorunlarının ortaya çıkmaması için okul temizliği hijyenik olarak yapılmalıdır. Okul temizliği; öğrenciler okula gelmeden önce mutlaka yapılmış olmalıdır. Bu sayede, öğrencilerin güne temiz bir ortamda başlamaları sağlanmalıdır. Temizliğin erken bitirilmesinin bir başka faydası da, çocukların okula geldiklerinde deterjan kokularından ve kimyasallardan etkilenmeyecek olmalarıdır. Bunun dışında, koridorlar ve tuvaletler gün içerisinde kesinlikle birkaç kez temizlenmiş olmalıdır. Ayrıca, bu işlemler de çocukların derste olduğu zaman dilimlerinde yapılmalıdır.

 

Kocaeli Okul Temizliği
Kocaeli Okul Temizliği

Kocaeli Okul Temizliği Nasıl Yapılır?

Banaz temizlik olarak; Kocaeli okul temizliği denilince ilk akla gelen firmayız. Okul temizliği; gün içerisinde mutlaka birkaç kez yapılmış olmalıdır. Okul temizliğinde dikkat edilmesi gereken nokta ise; çocuklar okula gelmeden önce büyük temizliğin mutlaka bitirilmiş olmasıdır. Bunun için öncelikli olarak bütün okul havalandırılmalı ve okulun içerisine oksijen girmesi sağlanmalıdır.

Ardından, bütün okul süpürülmeli ve yerdeki çöpler toplanmalıdır. Bu işlemin de yapılmasının ardından, tüm okul mikropları öldürecek şekilde ama sağlığa da zararı olmayan özel maddelerle silinmelidir. Bu maddelerin, sağlığa zararlı olan kimyasalları barındırmaması çok önemlidir.

Çünkü, deterjan kokuları veya kalıntıları çocukların taze bedenlerinde olumsuz bir etkiye sebep olabilir. Bunun dışında, sıralar, kapılar, camlar ve yönetim odalarında yer alan masalar dikkatlice temizlenmelidir. Ardından, okul bahçesi süpürülmeli, buranın çocukların rahatça nefes alabilecekleri ve dinlenebilecekleri bir ortam olması sağlanmalıdır.

Okul Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Banaz Temizlik olarak, okul temizliğinin hiç bitmeyen bir temizlik olduğunun farkındayız. Bunun sebebi, çocukların çok hareketli olmasıdır. Çocuklar, çok hareketli olduğu için etraf sürekli olarak kirlenmektedir. Bu durum mutlaka dikkate alınmalıdır.

Temizlik görevlileri, çocukların kirlettikleri alanları gün içerisinde onlar derste oldukları zaman mutlaka tekrar temizlemelidirler. Hepimizin bildiği gibi okul temizliğinde en önemli konu hijyendir. Bu yüzden, yapılan temizlik asla yüzeysel yapılmamalıdır. Kocaeli okul temizliği, deyim yerindeyse dip bucak olacak şekilde detaylı olarak yapılmalıdır. Bunun sebebi, ancak bu şekilde mikropların ve zararlı bakterilerin ölmesinin sağlanacağıdır. Mikropların çocuklara zarar vermesinin önüne ancak bu şekilde geçebilir.

Özellikle tuvaletler gün içerisinde birkaç kez olacak şekilde ayrıntılı bir biçimde temizlenmelidir. Bu temizlik; çocuklara karşı şefkatli ve anlayışlı olacak kişiler tarafından yapılmalıdır. Aynı yeri bıkmadan ve defalarca temizleyecek kişilerin okul temizliğinde görev alması bir zorunluluktur. Bu yüzden, okul temizliğinde görev alacak kişilerin hem hijyene önem vermeleri hem de işlerini severek yapan kişiler arasından seçilmeleri gerekir.