Kocaeli Depo Temizliği

Kocaeli Depo Temizliği hizmeti, hijyenik su kullanımınızı sağlamak için profesyonel arındırma işlemleri ve uygulamalarını sizler için yürütmektedir. Su, mikropların üremesi için oldukça elverişli bir ortam olduğundan, farklı amaçlarla binalarda kullanılan su depolarının zamanında temizlenmesi gerekmektedir. Depolarda bulunan suların temizlenmemesi durumunda, su, içme amaçlı kullanılmadığı halde bile salgınlara ve hastalıklara sebep olur.

Buna benzer durumlarda, su deposunda üreyen mikroplar, su depodan çeşmeye gelene kadar çeşitli filtrelerden geçtiği halde tifo, ishal, dizanteri ve kolera gibi hastalıkların oluşmasına neden olur. Bununla birlikte, depoda uzun zaman bekleyen suyun dibinde meydana gelen çökeltiler; suyun belirli bir zaman sonra kullanılamaz hale gelmesine sebep olacaktır.

Ayrıca, çamaşır ve bulaşık makineleri de, bu sulardaki kalıntılardan olumsuz etkilenerek bozulabilirler. Bu yüzden, su depoları belirli aralıklarla temizlenmelidir. Banaz Temizlik olarak; su depoları başta olmak üzere temizlenmesini istediğiniz tüm depoları, en kaliteli şekilde ve istediğiniz gibi temizleyerek sizlere teslim etmekteyiz.

Su Depoları Hangi Sıklıkla Temizlenmelidir?

Su depoları; çelikten, plastikten veya betondan yapılmış olabilir. Depolar betondan yapılmış ise iç yalıtımı suda çözünmeyecek özelliğe sahip  ve sağlığa zararlı olmayan maddelerle yapılmalıdır. Bununla birlikte, plastikten yapılmış depolar güneş ışığı alacak şekilde konumlandırıldıkları takdirde bu depolarda sıklıkla yosun oluşumu meydana gelmektedir.

Bu sebepten dolayı, plastik depoların mümkün olduğu kadar güneş ışığı almayan bir yere konması gerekmektedir. Su depoları; yılda en az bir defa olmak koşuluyla boşaltılarak temizlenmelidir. Bunun dışında depoda kalan su belirli aralıklarla kontrol edilmeli, suyun renginin, tadının ve kokusunun değişmesi gibi durumlarda bir yılın dolmasını beklemeye gerek kalmadan depo kontrol edildikten sonra temizlenmelidir.

 

Kocaeli Depo Temizliği
Kocaeli Depo Temizliği

Kocaeli Depo Temizliği Nasıl Yapılır?

Banaz Temizlik olarak, su depolarını nasıl temizlediğimizi aşama aşama sizlere anlatalım. Öncelikle, su deposunun temizlenmesi için deponun içindeki su tamamen boşaltılır. Suyun boşaltılmasının ardından deponun içinin aydınlatılması sağlanır.

Temizliği yapacak olan personelimiz; tulum, eldiven, temiz çizme ve maske giydikten sonra deponun içerisine girer. İlk etapta, deponun zemininde yer alan çamur, tortu ve varsa yabancı maddeler gibi kaba pislikler temizlenir. Depoda yabancı madde kalmamasının ardından hastalık yapıcı mikroorganizmaları öldürmek amacıyla %10’luk su ve çamaşır suyu karışımı hazırlanır.

Bu karışım; deponun zeminine ve tüm duvarlarına temiz bir fırça kullanılarak sürülür. Çamaşır suyu solüsyonunun uygulanmasının ardından 20 dakika süreyle beklenir. Bekleme süresinin bitmesinin ardından çamaşır suyu uygulanmış yüzeyler tazyikli su yardımıyla iyice yıkanır. Ardından, su pompa yardımıyla depodan tahliye edilir. Bu işlemin bitmesinin ardından depo tekrar yıkanıp iyice durulanır.

Depoya tekrardan su dolumu yapılır. Temizlik işleminin bitmesinin ardından deponun kapağı sıkıca kapatılır. Bununla birlikte, su, depoya şehir şebekesinden alınmıyorsa suyun içerisine, suyun miktarına uygun olarak klor atılmalı ve sudaki klor seviyesi düzenli olarak ölçülmelidir.

Kocaeli Depo Temizliği Banaz Temizlik

Ayrıca, metal su depolarının temizliğinde tuz ruhu vb asitli temizlik ürünlerinin hiçbir şekilde kullanılmaması gerekir. Çünkü, asit, metal depolarda delinmeye ve aşınmaya sebep olur. Küçük boyutlardaki plastik su depolarının temizliği yapılırken deponun içine girmeye gerek kalmadan bu işlemler dışarıdan temiz bir fırça yardımıyla ve çamaşır suyu solüsyonu kullanılarak rahatça yapılmaktadır. Fakat, her durumda, su depolarının kesinlikle iyice durulanması gerekmektedir.

Şunu da sizlere hatırlatmadan geçmeyelim; su deposu temizliği için belediyeden geliyoruz diyenlere aldırış etmeyin. Bunun sebebi, resmi kuruluşların bu tip hizmetler vermemesidir. Kocaeli depo temizliği yapacak şirket arıyorsanız Banaz Temizlik olarak 7/24 hizmetinizdeyiz. Yıllardan beri süregelen deneyimimiz, alanında uzman ve işini severek yapan ekibimiz ve uygun fiyatlarımızla temizlik konusunda bizleri tercih etmelisiniz. Kocaeli Temizlik Şirketleri Banaz Temizlik.