İnşaat Temizliği Kocaeli, yapılarınızın kullanıma en hızlı hazırlanması amacıyla yürütülen profesyonel temizlik işlemleridir. İnşaat sektörü; çağımızın en hızlı gelişen sektörlerinden birisi olduğu için inşaat sonrası temizliği de hemen hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Sokaklarda, mahallelerde, dağ başında, yol kenarlarında, en sakin veya en kalabalık yerlerde bile inşaat çalışmaları mevcut olup göze hoş gelmeyen kirlilikler yaratmaktadırlar. Ancak, inşaat alanlarında meydana gelen kirliliği ortadan kaldırmak için bazı önemli temizlik çalışmaları ve yöntemleri mevcuttur.

Banaz Temizlik İletişim
Banaz Temizlik İletişim

Banaz temizlik olarak; Kocaeli inşaat sonrası temizliği konusunda en etkili yöntemleri sizlere sunuyoruz. Tek yapmanız gereken bizleri aramak ve inşaat sonrası temizliği hizmeti almak istediğinizi söylemek! Banaz Temizlik’e 7/24 ulaşabilir, tüm temizlik sorunlarınıza en etkili çözümü bulabilirsiniz.

İnşaat Temizliği Kocaeli Uzmanlık Gerektirir!

İnşaat sonrası temizliğini yapabilmek için iyi bir ekibe sahip olmak gerekir. Banaz temizlik inşaat sonrası temizliği ekibi; uzman kişilerden oluşmaktadır. Peki, inşaat sonrası temizliği nasıl yapıyoruz? Öncelikle, inşaat sonrası meydandaki gözünüze çarpan büyük çöpler temizlenir.

Bunun dışında, alandaki temizlenmesi gereken ufak işler de halledilir. Bunun sebebi, temizliğin güzel olması için küçük ayrıntıların da önemli olmasından kaynaklanmaktadır. Ardından, inşaatın içinden ve dışından çıkan molozlar çöpe dökülür. Bununla birlikte, boyalardan arta kalan veya dökülen boya izleri temizlenir.

Duvarlarda, tavanlarda, pencere kenarlarında sıvalamadan dolayı kalan veya dökülen artıkları elimizde olan malzemelerle kazımamız gerekir. Çünkü, inşaat simetriği mutlaka sağlanmalıdır. Bunun dışında, temizlik için gerekli olan ekipman ve malzemeler de önemlidir. Çünkü, yanlış malzeme kullanılırsa yanlış işler yapılır.

İnşaat Temizliği Kocaeli
İnşaat Temizliği Kocaeli

Temizlik Şirketi İzmit – Kocaeli Gerekli Malzemeler

İnşaat Temizliği Kocaeli için gereken malzemeler; zımpara, temizlik jeli, spatula, plastik süpürge, kova, kürek, temizlik seti, maşrapa, paspas ve bunun gibi malzemelerdir. Bunun dışında temizlik için gerekli olan diğer maddelerin de hazır bulunması gereklidir. Bu malzemelerin arasında kimyasal maddeler de yer almaktadır.

İnşaat temizliğinin mutlaka işinin ehli olan uzman kişiler tarafından yapılması gereklidir. Çamaşır suyu, kireç sökücü, toz deterjan, sıvı deterjan gibi malzemelerin kesinlikle kaliteli olması, asla yan sanayi olmaması şarttır. İnşaat sonrası temizlikteki önemli hususlardan bahsetmek gerekirse, temizliğe başlarken mutlaka iş güvenliği önlemleri alınmış olmalıdır.

Bu sayede, herhangi bir kazanın önüne geçilir. Temizlik esnasında mutlaka doğru maddeler kullanılmalıdır. Temizlik işi göründüğü kadar kolay bir eylem değildir. Temizlik işi kesinlikle özveri, deneyim, teknik gerektiren ve her şeyden önemlisi ciddiyetle yapılması gereken bir iştir. Bizleri tercih ederseniz bütün bu inşaat sonrası temizlik işlemleri ile inşaat alanlarınızda hijyeni sağlayabilirsiniz. Çok kaliteli bir şirket ve işini seven ve ciddiye alan ekibimizle sizlere yardımcı oluruz.

İnşaat Sonrası Genel Temizliğin Adımları

Banaz Temizlik olarak, sizlere İnşaat Temizliği Kocaeli hizmetini nasıl yaptığımıza dair bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle, inşaat ve tadilat sonrasında oluşan çöpleri torbalara doldururuz. Belediyeyi arayarak çöpleri alması için haberdar ederiz. İlk olarak zeminin kaba pislikleri kısaca harç kalıntıları ve molozları temizleriz.

Ardından yerlerde kalmış inşaat molozlarının atıklarını ve sıvılardan yere düşen parçaları kazırız. Duvarların üzerinde kalan tavan boyasının izlerini silmek için merdiven yardımıyla yukarı çıkıp kazıyarak temizleriz. Sonrasında, camların üzerinde yer alan bantları ve harç kalıntıları kimyasal ilaçlarla zemine zarar vermeden yer kazıyıcı ile temizleriz.

Aynı şekilde, zemindeki alçı, boya ve harç gibi kalıntıları da kimyasal ilaçlarla zemine zarar vermeden yer kazıyıcıyla temizleriz. Mutfak dolaplarının içini ve dışını, banyo ve tuvaletleri gerekirse kimyasal kullanarak iyice temizleriz. Banyo duvarı gibi zarar vermeden silinebilecek olan duvarları sileriz. Siz de tüm hizmetleri almak istiyorsanız Banaz Temizlik ile irtibata geçin.